Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën.

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën, raporton Gazeta Express.

Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja ka thënë se për Gërvallën janë vetëm dy rrugë.

Këto rrugë sipas tij janë dorëheqje apo shkarkimi.

“Veç dy rrugë janë për Donika Gërvallën – 1. Urgjentisht të jap dorëheqje. ose 2. Urgjentisht të shkarkohet nga Albin Kurti”, ka thënë ai.

Këto deklarata nga PDK-ja janë bërë pasi që janë kthyer në vëmendje disa deklarata të Donika Gërvallës për Specialen.

Postime të ngjashme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës: I domosdoshëm lidershipin i SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

N E

Padia për gjenocid kundër Serbisë do të marrë shumë kohë

N E

Krerët e shtetit në iftar me udhëheqësit e Bashkesisë Islame

N E

Liburn Aliu: Nuk mund të ketë marrëdhënie normale me Serbinë pa vendosur reciprocitet

N E

Cila do të jetë qasja ndaj politikës së jashtme dhe raportin me Shqipërinë në programin e qeverisë Kurti

N E

Në Kosovë nesër fillon vaksinimi kundër KOVID-19 i personave mbi 65-vjeçar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...