Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

PDK lëshon mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit

Partia Demokratike e Kosovës ka lëshuar mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit.

Abelard Tahiri, shef i Grupit parlamentar të PDK-së tha se kanë lëshuar mbledhjen e Kryesisë për shkak të pamundësisë për të vazhduar për shkak siç tha ofendimeve nga grupi më i madh parlamentar, gjegjësisht nga shefja e GP-së të LVV, Mimoza Kusari.

“Në frymën e njëjtë po vazhdon sikur javën e kaluar në seancë ku po ofendohet opozita dhe po i ndalet fjala”, tha Tahiri.

Sipas tij, e fundit në Kuvend është “zonja Kusari që ka deficit të mëdha moral ose çfarë do qoftë që me i quajt deputetët e opozitës që ngjasojnë më shumë me banda sesa parti opozitare”.

Ai tha se po hyhet në muajin e tretë të Qeverisjes Kurti dhe s’ka asnjë iniciativë dhe kjo sipas tij tregon paaftësi në qeverisje.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...