Agjencia Zhurnal.mk

PDSH në takim me shefen e misionit të OSBE-ODIHR

Tetovë, 1 korrik – Zhurnal.mk – Sot, Sekretari Gjeneral i PDSH-së njëherit shef i shtabit qendror zgjedhor, Sali Ajdini, mbajti takim me Shefen e Misionit të OSCE-ODIHR në Republikën e Maqedonisë së Veriut, përcjellë Zhurnal.

Në takim u diskutua mbi vazhdën e kampanjës, regulativat dhe parashikimet. Gjithashtu, palët biseduan edhe për ditën e votimit e cila do të jetë e monitoruar nga misioni i OSCE-ODIHR.

Nga takimi përfundojmë se parësore është që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore dhe zgjedhjet të jenë të lira dhe demokratike.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...