Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pedri bëhet lojtari më i ri spanjoll në një Kampionat Evropian

Talenti i Barcelonës, Pedri është bërë lojtari më i ri që përfaqëson Spanjën në një Kampionat Evropian, duke mposhtur rekordin e Miguel Tendillo që nga viti 1980.

Pedri është vetëm 18 vite, gjashtë muaj dhe 18 ditë kur u zgjodh në formacionin bazë kundër Suedisë, afërsisht rreth një vit më i ri se ish ylli i Valencias dhe Real Madridit.

Top pesë spanjollët më të rinj kompletohen nga Fernando Torres, Cesc Fabregas dhe Gerard Lopez.

Ndërkohë, Pedri gjithashtu u bë lojtari i dytë më i ri që bën 50 paraqitje Barcelonën dhe para tij është vetëm Bojan Krkic.

Postime të ngjashme

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

Përfundon gara për notaren e Shqipërisë, renditet e 42-ta

D V

Biles tërhiqet edhe nga dy gara në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”

D V

Mourinho kritikon lojtarët: Luajnë Fortnite gjithë natën, është një marrëzi

D V

Mkhitaryan: Kush dëshiron Scudetton duhet të mbarojë punë me Romën

D V

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...