Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Pejë: Arrestohen shtatë persona për bixhoz të paligjshëm

Janë arrestuar shtatë persona për organizimin e skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm, njofton Insajderi.

Ngjarja ka ndodhur të enjten e 8 prillit, në rrugën “Bedri Irizi” në Pejë.

Patrulla e njoftuar ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes ku i arrestuan të dyshuarit dhe u shoqëruan për në Stacionin Policor Pejë, kështu ka njoftuar Policia e Kosovës.

Shtatë të dyshuarit u intervistuan dhe po ashtu në cilësi të dëshmitarëve, zyrtarët policor kanë intervistuar edhe tre persona tjerë.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori kujdestar, në koordinim me të cilin një i dyshuar është dërguar në mbajtje, kurse ndaj të tjerëve do të vazhdohet procedurë e rregullt.

Gjithashtu, të gjithë personave të cilët kanë qenë të pranishëm në atë lokacion i’u janë shqiptuar edhe gjoba.

Postime të ngjashme

Aksident në rrugën “Don Bosko” në Tiranë, makina përplas 4-vjeçarin

S.B.

71-vjeçari humb jetën pasi që humbi kontrollin ndaj motoçikletës

S.B.

Sanksionohen 305 motoçiklistë në gjithë territorin e vendit

S.B.

Pesë persona për pesë ditë dhunojnë një femër në Prishtinë, e detyrojnë të konsumoj substanca narkotike

S.B.

Tiranë/ Kërcënoi se do të vetëvritej, burri zbret nga godina e “Muzeut Kombëtar”

S.B.

“Taksisti” çon në pranga 4 persona! Si tentuan të arratisen dy poseduesit e 900 gr kokainë, në Durrës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...