Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pelosi rizgjedhet Kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve

Nancy Pelosi, këtë të diel është zgjedhur sërish si Kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kjo u vendos me anë të votave të kongresmenve të ri që janë duke mbajtur seancën e parë sonte, pas zgjedhjeve të fundit presidenciale në SHBA.

Pelosi në Dhomën e Përfaqësuesve mori 216 vota pro dhe 209 kundër.

Ajo është në këtë pozitë që nga viti 2006 edhe në kohën kur në pushtet kanë dalë sërish demokratët. Pelosi është pjesë e republikanëve.

Postime të ngjashme

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

Dhjetë rebelë të vrarë në Kolumbi

S.B.

Gjermania shënon mbi 9 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

168 milionë fëmijë në botë s’kanë shkuar në shkollë për një vit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...