Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pelosi rizgjidhet nga demokratët për kryesimin e Dhomës së Përfaqësuesve

Uashington, 19 nëntor– Deputetët demokratë e zgjedhën sërish Nancy Pelosi-n kryetare të Dhomës së Përfaqësuesve, ku ata do të kenë një shumicë të ngushtë me fillimin e mandatit të Joe Biden.

“Urime, Nancy Pelosi, sërish e zgjedhur nga Demokratët e Dhomës për të qenë udhëheqësja dhe kandidatja jonë e guximshëm për postin e Kryetares së Dhomës së Kongresit të 117-të!”, shkroi në Twitter grupi parlamentar demokrat, përgjegjës për këtë emërim.

Gjatë votimit, pati zëra për më shumë rinovim, megjithatë Pelosi do të jetë ajo që do të betohet në janar, pas një votimi zyrtar të deputetëve, në seancën e re parlamentare/AFP.

Postime të ngjashme

“Takimi Mitsotakis-Erdogan, një hap drejt një vere më të qetë”

Bekim Laçi

Si skenë filmash, grabitësit sulmojnë furgonin e blinduar në mes të Italisë

Bekim Laçi

Kremlini nuk pret marrëveshje në samitin Putin-Biden

Bekim Laçi

Dalin pamjet, në laboratorin e Wuhanit kishte lakuriqë nate të gjallë

Bekim Laçi

OBSH: Numri i të infektuarve me coronavirus po bie, por jo edhe i të vdekurve

Bekim Laçi

Biden takon zyrtarë të lartë të BE për rifillimin e marrëdhënieve transatlantike

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...