Pendarovski, Biden: Partneriteti ynë do të vazhdojë të jetë në dobi të popujve tanë në vitet që vijojnë

Shkup, 7 shtator  – Falënderoj Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Joseph R. Biden për mesazhin urues me rastin e Ditës së Pavarësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, tha Presidenti Stevo Pendarovski.

 

Ai thekson se si aleatë të NATO -s, siç tha Presidenti Biden në mesazhin e urimit, Maqedonia dhe Shtetet e Bashkuara bashkojnë vlerat tona të përbashkëta demokratike dhe angazhimin për të drejtat e njeriut.

“Partneriteti ynë do të vazhdojë të përfitojë nga popujt tanë në vitet që vijnë”, tha Pendarovski.

Biden në urimin e tij tha se duke shënuar këtë rast, ne gjithashtu shënojmë 25 vjetorin e marrëdhënieve tona diplomatike dhe miqësinë e fortë midis dy kombeve tona.

“Vendet tona bashkojnë lidhjet familjare dhe historike, si dhe vlerat tona të përbashkëta demokratike dhe përkushtimin ndaj të drejtave të njeriut. Partneriteti ynë do të vazhdojë të përfitojë nga popujt tanë për vitet në vazhdim”, tha ai.

Related posts

Boçvarski do të marrë pjesë në Samitin kushtuar hekurudhave në Ballkanin Perëndimor

N E

Spasovski: Nuk ka rreziqe sigurie dhe shëndetësore nga pranimi i afganëve që kanë punuar për organizatat ndërkombëtare

D V

Peticion për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com