Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski deri të enjte duhet të deklarohet rreth Ligjit për regjistrimin e popullsisë

Kryeministri Zoran Zaev nuk asgjë kontestuse në vendimin e presidentit Pendarovski që të konsultohet me ekspertë para se ta nënshkruajë Ligjin për regjistrim. Sipas Zaev, në këtë mënyrë do të merret vlerësim profesional.

“Me vjen mirë që presidenti i shtetit me ekspertë edhe një herë do ta shqyrtojë ligjin. Do të jetë edhe një përmurse”, tha Zaev.

Nga VMRO-DPMNE bëjnë thirrje Pendarovskit të mos nënshkruajë dhe nëse nuk e bën këtë, ata do të mbledhin nënshkrime për anulimin e ligjit.

Pendarovski deri të enjten ka afat nëse do të nënshkruajë ligjin për të hyrë në fuqi, ndërsa sot po të njëjtin ligj e përshëndeti ambasadorja e SHBA-ve në vend, Kate Marie Byrnes.

Postime të ngjashme

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

Deputetët ikin për pushime, zgjedhjet lokale do të shpallen më 6 gusht

Z H

RMV/ 37 raste të reja me Covid

Z H

Hoxha në takim me vreshtarët për blerjen e rrushit dhe problemet e vreshtarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...