Pendarovski do të jetë Presidenti i parë që do të vizitojë Greqinë

Shkup, 11 shtator  – Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski në intervistën e mbrëmshme në emisionin “360 gradë” zbuloi se në tetor do të bëjë një vizitë zyrtare në Republikën e Greqisë, ndërsa do të jetë presidenti i parë i Maqedonisë së Veriut që do të vizitojë zyrtarisht atë vend.

 

“Në fillim të tetorit, më 5 dhe 6 tetor, duhet të bëhet vizita e parë zyrtare e një Presidenti të Maqedonisë së Veriut në Republikën e Greqisë”, tha ai.

Pendarovski do të ketë takime me kryeministrin grek dhe kryetarin e parlamentit, ndërsa është i mundshëm edhe një takim me kreun e opozitës.

Related posts

Ekspertë të huaj do të hetojnë për zjarrin në Tetovë

N E

Pendarovski për tragjedinë në Tetovë: Po të isha në krye të institucioneve shëndetësore, do të jepja dorëheqje

D V

Kontesti mes Shkupit dhe Sofjes, Ruzhin: Nuk besoj të zgjidhet deri në dhjetor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More