Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski e angazhon sërish ushtrinë për gjendjen e krizës

Shkup, 2 prill – Zhurnal.mk – Pasi Qeveria e Maqedonisë së Veriut dje solli vendim për të vazhduar gjendjen e krizës edhe për 30 ditë, presidenti Stevo Pendarovski ka vendosur ta angazhojë sërish ushtrinë për këtë qëllim.

“Presidenti Stevo Pendarovski ka sjellë vendim për angazhim të Armatës, e cila bashkë me policinë kufitare, do të sigurojë kufirin jugor dhe verior”, njofton Kabineti i presidentit, Stevo Pendarovski.

Ndryshe dje ende para se të arrijë vendimi nga Qeveria, presidenti Pendarovski vendosi të tërheqë ushtrinë nga zonat e migrantëve.

Ushtria gjithashtu është e angazhuar edhe në luftën kundër covid 19. Pjesëtarë të armatës qëndrojnë para spitaleve për të mbajtur rend.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

UEJL i dyti në Maqedoninë e Veriut dhe i pari në trojet shqiptare sipas QS World University Rankings

Zekirija Haxhiu

BP: Vala e tretë e Covid ndikoi negativisht në rimëkëmbjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

Pasaportat me afat të skaduar do të vlejnë deri më 31 dhjetor

Zekirija Haxhiu

BE-ja vendosë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve të sigurta për rrugëtim

Zekirija Haxhiu

Osmani mund tu jep fund protestave të VMRO-së, por Bullgarinë askush nuk e bind të heqë veton

Bekim Laçi

Bonuse për policët që kanë punuar jashtë orarit të punës

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...