Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski e ka informuar detajisht Mickoskin për bisedimet që kishte me Radevin në Romë

Shkup, 2 qershor – Zhurnal.mk – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, dje në Villa Vodno në detaje është informuar nga shefi i shtetit, Stevo Pendarovski për atë çfarë është biseduar me presidentin bullgar Rumen Radev, gjatë vizitës së tyre të përbashkët në Romë, informon Zhurnal.

Nuk zbulohen detaje nga takimi, por disa burime thonë se ajo ka qenë në korniza të procesit të zbutjes së marrdhënieve mes liderit opozitar dhe presidentit.

Mickoski, sipas informatave, në takim ka përsëritur qëndrimet për ruajtjen e identitetit dhe interesave kombëtare.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Opinion / Etiketat e turpit

R Zh

Vaksinë kundër Kovid-19 dje kanë marrë 12.545 qytetarë

R Zh

Rreth një orë pritet për dalje nga vendi në VK Bogorodicë

D V

“Ballkani i hapur” / Me ftesë të kujt Alexandër Soros erdhi në Shkup në takimin mes Ramës, Zaev dhe Vuçiç ?

R Zh

LSDM: Zgjidhet statusi i 13.000 punëtorëve të falimentuar

D V

Shkarkohet Goran Sugareski, emërohet drejtori i ri i Doganave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...