Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski: Gjendje krize në gjithë territorin për 30 ditë

Shkup, 19 nëntor – Zhurnal.mk – Këshilli i Sigurisë i ka propozuar Qeverisë të shpallë gjendje krize në gjithë territorin e shtetit në kohëzgjatje prej 30 ditëve, njoftoi sot presidenti Pendarovski, informon Zhurnal.

Shefi i shteitt vlerësoi segjendja me covid në vendin tonë është serioze. Gjendja nuk është më ndryshe edhe në vendet tjera t rajonit, evropës dhe botës.

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe i cili u ftua të mer pjesë në mbledhje, ka informuar resoret në shëndetësi dhe për organzimin për menaxhim me pandeminë, derisa kryeministri Zoran Zaev për aktivitetet e përgjithshme dhe për politikat në resoret tjera.

Në takim morën pjesë Zoran Zaev, Talat Xhaferi, Radmilla Shekerinska, Bujar Osmani dhe Venko Filipçe. Oliver Spasovksi nuk mori pjesë në takim.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Më ftohtë në Kodër të Diellit, më ngrohtë në Dojran dhe Gjevgjeli

T E

Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale

R Zh

Sot shënohet 7 Marsi – Dita e Mësuesit

R Zh

Mexhiti nuk i beson anketës së Bujar Osmanit për ministrat e BDI-së: Mos po flet për anketë në Korenë e Veriut?

R Zh

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...