Agjencia Zhurnal.mk

Pendarovski: “Jo” nga Franca ishte e pakëndshme dhe shokuese

Shkup, 15 nëntor, zhurnal.mk – Presidenti Stevo Pendarovski në intervistë për gazetën parisiene “La Kroa” thotë se homologu e tij francez Emanuel Macron nuk është obliguar se do të lejon fillim të negociatave të Maqedonisë së Veriut me BE-në në samitin e ardhshëm, por megjithatë porositi Pendarovski, ai dëshiron të beson se Macron herën tjetër do të thotë “Po”, transmeton Zhurnal.

“Ai pranoi shumë nga argumentet e mia dhe pranoi se Maqedonia e Veriut ka përmbushur të gjitha kriteret për fillimin e negociatave, për dallim nga Shqipëria, për të cilën thotë se ka dyshime”, potencon Pendarovski.

Ai shton se vendimi negativ ndaj Maqedonisë së Veriut, njëkohësisht është shumë i pakëndshëm dhe shokues dhe për këtë shkak, siç thotë, ishte shumë e kritikuar.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...