Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski: Me përkushtim do të promovojmë kulturën e traditës boshnjake

Shkup, 28 shtator – Zhurnal.mk – Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e 28 Shtatorit, Ditës ndërkombëtare të boshnjakëve, sot u dërgoi urim pjesëtarëve të bashkësisë boshnjake në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Së bashku me bashkësitë e tjera etnike, boshnjakja sinqerisht dhe pa u lodhur jep kontributin e tij në të gjitha sferat e jetës shoqërore, ekonomike dhe kulturore në vendin tonë, duke kontribuar në ndërtimin e një shoqërie për të gjithë. Kemi krenarë që respekti, uniteti dhe respekti për diversitetin janë forca e atdheut tonë të përbashkët.Si shtet, ne do të vazhdojmë të përmbushim standardet më të larta në mbrojtjen e identitetit etnik, gjuhësor dhe fetar të të gjithë qytetarëve tanë dhe do të punojmë me zell për të ushqyer dhe promovuar kulturën dhe traditën boshnjake”, thuhet në urim.

Presidenti Pendarovskiu krahas, dëshirës për shëndet të mirë, sukses dhe mirëqenie, apelon të jemi solidar dhe të përgjegjshëm në ballafaqimin me Kovid-19.

Postime të ngjashme

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...