Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski pas ngjarjeve në SHBA: Dhuna nuk mund të jetë justifikim për minimin e demokracisë

Shkup, 7 janar – Zhurnal.mk – Presidenti i vendit Stevo Pendarovski tha sot në llogarinë e tij në Tuiter se dhuna nuk mund të jetë justifikim për të minuar demokracinë, duke shprehur ngushëllime dhe solidaritet me qytetarët amerikanë pas ngjarjeve të mbrëmshme në Uashington.

“Dhuna nuk mund të jetë justifikim për të minuar demokracinë. Sjellja e individëve nuk do të dëmtojë besimin në institucione. Ngushëllime dhe solidaritet me qytetarët amerikanë”, ka shkruar Pendarovski.

Postime të ngjashme

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

Taravari kundër orës policore: Vendim i gabuar

R Zh

Koalicioni ASH-AA do të bllokojnë çdo ligj që do të vijë në Kuvend nga ana e Qeverisë, thotë Rexhepi

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...