Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski pret në takim kreun e BFI-së, Reis ulema hf. Shaqir ef. Fetai

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski sot ka pranuar në takim kreun e BFI-së, Reis ul. Shaqir ef. Fetai, informon Zhurnal.

Duke i uruar për përzgjedhjen si kryetar i BFI-së, presidenti Pendarovski i dëshroi suksese në punë dhe potencoi angazhimet e tij për bashkëpunim me të gjitha bashkësitë e tij fetare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Presidenti Pendarovski ka shprehur bindje se Shaqir ef. Fetai do të jep kontribut të rëndësishëm në BFI, në avansimin e bashkëjetesës dhe respektimin e dallimeve, si një nga vlerat themelore të shtetit tonë.

Në takim kreu i BFI-së e ka njoftuar presidentin Pendarovski me punët aktuale të Bashkësisë, si dhe aktivitetet dhe projektet e planifikuara në periudhën e ardhshme./Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Buçkovsk javën tjetër qëndron për vizitë në Sofje

T E

Shkupi e shënon 13 Nëntorin – Ditën e çlirimit

E.E.

Zëvendësministri Ilir Hasani dhuron gjak dhe ka një porosi: Dhuroni, mos pritni!

R ZH

Isjanovski: Masat e miratuara për hotelierët janë të mira në të ardhmen, teste të shpejtë kovid për 10 deri në 15 ditë

T E

Bashkëpunimi i thelluar në BP në linjë me Procesin e Berlinit

T E

Janevski: Të çlirohemi nga interesi individual dhe të ndërtojmë qasje të përbashkët

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...