Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pendarovski shpreh ngushëllime popullit turk pas tërmetit në Izmir

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka reaguar pas tërmetit 6,6 ballësh që ka goditur ujërat e Seferihisar të qytetit Izmir të Turqisë.

“Ngushëllime popullit turk për tragjedinë e tmerrshme të shkaktuar nga tërmeti në afërsi të Izmirit. Disa jetë njerëzore u shuan, mbi dyqind persona u plagosën ndërsa dëmi material është i madh”, u shpreh presidenti Pendarovski në rrjetet sociale.

Ai gjithashtu shprehi ngushëllime edhe për Greqinë fqinje, duke rikujtuar se edhe në Greqi janë regjistruar humbje jetësh, të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale.

“Në mendjet tona janë të gjithë ata që kanë humbur anëtarët e familjes dhe të dashurit e tyre”, theksoi Pendarovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mickoski: Personalisht Borisov më ka treguar se Zaevi i ka premtuar realizimin e gjitha kërkesave bullgare

Z H

Qeveria vendosi: Restorantet të punojnë deri në ora 18, ndalohet dhe festimi i vitit të ri

Z H

Carovska: Jemi duke bërë reforma të tërësishme të arsimit që të krijojmë gjenerata që mendojnë në mënyrë kritike

E.E.

Gjermania kërkon infermierë vullnetarë

T E

Drejtoresha e FMN-së: Kriza aktuale ekonomike, si asnjë tjetër

E.E.

Trajanov: Shteti nuk duhet t’i financojë partitë politike

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...