Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Për 200 vende në Armatë, janë paraqitur 1800 kandidatë

Shkup, 14 tetor, zhurnal.mk – Në konkursin e shpallur për 200 ushtarë profesionist janë paraqitur 1800 kandidatë, informoi ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska duke potencuar se kjo tregon se armata do të rinohet. Sipas saj interesi i të rinjëve ti qasen armates është rezultat i antarësimit tonë në NATO por dhe rezultat i pagave të rritura, transmeton Zhurnal.

“Armata çdoherë e kthenë besimin në të, ka arritur të përgjigjet ndaj obligimeve edhe në rrethana më të vështira, por tani dëshmuam se shteti i vlerëson ushtarët e saj, oficerët e saj dhe personat e ri nga gjitha bashkësitë etnike, edhe burra edhe gra, këtë e treguan me këtë interes”, deklaroi Shekerinska.

Postime të ngjashme

Më 12 prill fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

T E

Rritet numri i lindjeve në komunat shqiptare

T E

Filipçe: Punonjësit shëndetësor treguan profesionalizëm dhe patriotizëm

T E

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...