Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Për 24 orë, 124 raste me coronavirus dhe 49 të shëruar

Zhurnal Ads

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 974 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 124 raste pozitive.

IKSHPK njofton se brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 17.263 raste nga 82.678 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 657 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 49 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.836 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.770.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 72 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Pejë 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Viti 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe komuna Lipjan 1 rast.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

FSSHK kërkon të votohet buxheti për vitin 2021, thonë se mos-votimi mund të sjellë pakënaqësi te punëtorët shëndetësor

S.B.

Mbi 700 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid gjatë 24 orëve

S.B.

Kosovë/ Mësimi fillon të hënën, ende nuk dihet numri i mësimdhënësve të testuar për COVID-19

admin

Grant 33 milionë dollarësh për Kosovën nga USAID-i

R ZH

Lajçak me diplomatë të Finlandës e Çekisë flet për dialogun Kosovë-Serbi

admin

Hoti: Së shpejti fillojmë bisedat me partitë politike për postin e presidentit

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...