Agjencia Zhurnal.mk

Për dimër: Specat e mbushur me djathë në kavanoz

Kavanozat me speca ruani në vend të ftohtë dhe të errët

Përbërësit:

– 1,5 kg speca të ëmbël;
– ½ kg speca djegës;
– 1,5 kg djathë;
– 2 l hirrë;
– 4 lugë kripë.

Përgatitja:

Hirrën dhe kripën përzieni dhe lini të vlojnë, pastaj ftohni.

Djathin thërrmojeni dhe mbushni specat.

Radhisni në kavanoz dhe qitni sipër hirrën e zier dhe të ftohur.

Ruani në vend të errët dhe të ftohtë.

Ju bëfshin mirë!

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...