Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Për dimër: Specat e mbushur me djathë në kavanoz

Zhurnal Ads

Kavanozat me speca ruani në vend të ftohtë dhe të errët

Përbërësit:

– 1,5 kg speca të ëmbël;
– ½ kg speca djegës;
– 1,5 kg djathë;
– 2 l hirrë;
– 4 lugë kripë.

Përgatitja:

Hirrën dhe kripën përzieni dhe lini të vlojnë, pastaj ftohni.

Djathin thërrmojeni dhe mbushni specat.

Radhisni në kavanoz dhe qitni sipër hirrën e zier dhe të ftohur.

Ruani në vend të errët dhe të ftohtë.

Ju bëfshin mirë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Si të përgatitni bërxolla origjinale vjeneze: Kuzhinieri austriak zbulon ku qëndron perfeksioni i shijes!

admin

Supa më e mirë me domate që e keni provuar ndonjëherë: Ky është përbërësi sekret i Jamie Oliverit, i cili çdo gjë ndryshon

admin

Quesadilla: Sandviçi më i popullarizuar meksikan – përgatitet nga ato gjëra që i keni, nuk ka asgjë më të shijshme!

S.B.

‘Muffins’ të njelmët me fjolla tërshëre pa gluten

admin

Biskota me proshutë dhe patate të ëmbla

S.B.

Krem-supë me brokoli, një kënaqësi e shijshme me pak kalori

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...