Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Për dy orë u mbajti ligjëratë studentëve në Zoom, profesori në fund e kuptoi se e kishte pasur të fikur mikrofonin

Një profesor universitar i matematikës, e kuptoi në fund të ligjëratës se zëri i tij nuk është dëgjuar fare derisa po u mbante leksione studentëve përmes aplikacionit online Zoom.

Ai ligjëroi për dy orë në Zoom. Bëhet fjalë për profesorin Don Wang nga Universiteti i Singaporit, që në fund e kuptoi nga studentët që as edhe një fjalë e tij nuk është dëgjuar në mikrofon gjatë ligjëratës – krejt kjo ka ndodhur pasi që kishte harruar ta ndez, transmeton Telegrafi.

Krejt në fund kur i pyeti studentët nëse kanë diçka të paqartë, në një moment shtypi një buton e krejt rastësisht zëri i tij filloi të dëgjohej.

Aty i thanë studentët as asgjë nuk është dëgjuar prej tij, dhe se për plotë dy orë thjesht kanë mundur vetëm të ndjekin lëvizjen e buzëve të tij.

Postime të ngjashme

Shimpanzetë për herë të parë në histori sulmojnë dhe vrasin gorillat në natyrë

D V

Në këtë hapësirë qentë ndihen më së keqi kur mbeten vetëm

D V

Emiratet e Bashkuara Arabe po e krijojnë shiun për të ‘luftuar’ me temperaturat 50 gradë Celsius

D V

Këto gra përqafuan kaçurrelat e tyre natyrore dhe rilindën – duken për mrekulli

D V

Zbuloni çfarë tregon forma e ballit për personalitetin tuaj

D V

Pse francezët pothuajse kurrë nuk thonë “Të dua”?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...