Për fundjavë deri 32 gradë, nga e martja me reshje shiu

Shkup, 23 shtator – Në ditët në vijim koha do të jetë me diell, me temperatura dukshëm më të larta. Siç kumtoi DPHM, nesër do të jetë 28, ndërsa për fundjavë deri 32 gradë.

Deri të shtunën temperaturat ditore do të jenë shumë të ulëta dhe në disa vende më të larta do të ulen edhe deri në zero gradë. Nga e martja do të ketë reshje të përkohshme të shiut  me intensitet të ndryshueshëm.

Nesër temperatura maksimale do të arrijë deri 28 gradë (në Gjevgjeli), ndërsa në Shkup do të jetë 24, ndërsa temperatura minimale do të lëvizë nga zero deri katër gradë. Të martën dhe të mërkurën temperaturat e mëngjesit do të jenë nga 7-15 gradë, ndërsa të ditës do të ulen dhe do të lëvizin mes 24 dhe 28 gradë.

Related posts

Kryeministri Zaev për vizitë pune në Ohër

D V

Bastisje në Gostivar, gjendet drogë

Redaksia

UNDP dhe ambasada gjermane i dhuruan pajisje kompjuterike MPB-së

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More