Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Për gjashtë muaj vazhdohen masat e përforcuara për mbrojtje nga emigrimi ilegal

Shkup, 6 tetor, zhurnal.mk – Kuvendi sot pasdite me 85 vota ‘për’, asnjë kundër dhe dy të përmbajtur e miratoi Propozim-vendimin për vazhdimin e gjendjes së krizës në një pjesë të territorit të vendit për shkak të mbrojtjes nga emigrimi ilegal.

Me këtë vendim gjendja e krizës do të vazhdohet deri më 31 mars 2021 dhe se me këtë vendim do të menaxhohet me sfidat sa i përket emigrimit ilegal në kushte pandemie.

Kuvendi sot diskutoi edhe për nevojën e miratimit të Propozim-ligjit për marrje të huasë te BERZH.

Qeveria propozon që në procedurë të shkurtuar të miratohet ky Propozim-ligj dhe me miratimin e ligjit do të krijohen kushte për të nënshkruar marrëveshjen për huaj që do të siguronte 90 milionë euro.

Postime të ngjashme

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Filipçe: Nesër arrijnë vaksinat ruse kundër Covid-19

T E

Qytetarëve ju takon, por shumë pak dinë mbi ndihmën juridike falas

T E

Në rritje numri i të infektuarve me Kovid-19, priten sasitë e para të vaksinës Sutinik V

T E

Komuna e Çairit nderon dhe lartëson punën e palodhshme të mësuesve me rastin e festës kombëtare të 7 Marsit

R Zh

MPB-ja vazhdon sanksionet ndaj shoferëve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...