Agjencia Zhurnal.mk

Për herë të parë në Shqipëri, Carla Bruni koncert në Butrint

Këngëtarja e njohur franceze dhe supermodelja, Carla Bruni do vijë në Shqipëri për herë të parë. Lajmin e ka dhënë Ambasada e Shqipërisë në Francë të cilët kanë publikuar një video të Carlas e cila njofton se do të vijë Ditën e Festës së Muzikës.

“Përshëndetje të gjithëve në Shqipëri. Doja t’ju thoja që quhem Carla Bruni dhe që do të këndoj për ju Ditën e Festës së Muzikës, në teatrin e vjetër të Butrintit në orën 21:00 dhe shpresoj që do të jeni atje”, shprehet këngëtarja.

Koncerti do të mbahet në 21 qershor në teatrin e Butrintit.Kujtojmë që Carla është bashkëshortja e ish-presidentit të Francës, Nicolas Sarkozy.

Carla Bruni en concert en Albanie, au théâtre antique de Butrint, le 21 juin, le jour de la Fête de la Musique, avec son nouvel album “French Touch" ! 🇫🇷🇦🇱🇮🇹

Posted by Ambassade d'Albanie en France / Ambasada e Shqipërisë në Francë on Thursday, June 6, 2019

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...