Agjencia Zhurnal.mk

Për herë të parë pas 40 ditësh, Koreja e Jugut nuk raporton asnjë vdekje

Koreja e Jugut nuk regjistroi vdekje nga koronavirusi të enjten për herë të parë në 40 ditë.

Qendra e Koresë për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmoi po ashtu se edhe rastet e reja ditore për të katërtën ditë radhazi kanë qenë në nivele më të ulëta.

Në Korenë e Jugut numërohen 10.708 të infektuar dhe rreth 240 viktima.

Sipas të dhënave zyrtarem më pak se 2 mijë prej tyre janë raste aktive, ndërsa shumica e pacientvëe të infektuar janë shëruar.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...