Për Kërçovën dhe Strugën nuk do të ketë mësim online

Shkup, 31 gusht – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, konfirmoi se Komisioni për Sëmundje Infektive nuk rekomandon msëim online për Kërçovën dhe Strugën.

 

“Mëngjesin e sotëm Komisioni për Sëmundje Infektive ka shqyrtuar këto kërkesa.

Dhe është vendosur që kërkesat të mos pranohen, respektivisht që edhe atje shkollat duhet të nisin mësimin me prezencë fizike”, u shpreh Venko Filipçe.

Kujtojmë që autoritetet lokale në Strugë dhe Kërçovë, ditë më parë kërkuan që për shkak të gjendjes me Covid-19 mësimi të zhvillohet online në këto dy komuna.

Related posts

Zjarrfikësit e Kumanovës kanë shuar 11 zjarre në fshatra të ndryshëm në Kumanovë dhe në Likovë

N E

KSHPK do të prononcohet për Ligjin për partner strategjik për ndërtimin e autostradave

Z H

Ligji i Shtetësisë, pas takimit eventual të Zaevit me Selën e Gashin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com