Për komunë të blertë, forumi i Gruas BDI hap qendrën e aktiviteteve të grave dhe vajzave në Çair (VIDEO)

Shkup, 25 shtator – Forumi i gruas BDI sot ka hapur qendrën e aktiviteteve të grave dhe vajzave për Komunë të blertë me kryetar Visar Ganiun në Çair.

“Sa shumë e duam Çairin sa gra e vajza sot janë pjesë e agjendës së 🍀 me Visar Ganiun kryetar 🤝
Sa shumë që jemi, sa shumë e duam këtë komunë dhe sa fort na përcjellë dëshira për më të mirën në Çairin tonë.
Në mesin e grave që janë pjesë e listës së shkëlqyeshme për këshilltare, zonjave të mrekullueshme të forumit të gruas Çair dhe plot mysafireve u drejtuan Izeti, Visari, Ardijani, Serminja si bartëse e listës dhe Lejla shefe e këtij shtabi.

Në emër të grave dhe vajzave të Çairit fjala u takoi dy kryetareve tona në nivel lokal e qëndror Amellës e Mukadeses.
Nuk citojmë fjalime vetëm pyesim a jeni gati për Çairin modern dhe vendin perfekt për të jetuar 💚 me gjelbërim, shkolla të reja, shtigje bicikletash, shume projekte urbane dhe jetë e pasur kulturore e sportive.
Nëse jeni gati dhe besoni në punë, Visar Ganiu është i duhuri dhe BDI zgjedhja perfekte.”

✅Momente nga hapja e Shtabit të Forumit të Gruas të Bashkimit Demokratik për Integrim-Dega e Çairit.Me një pjesëmarrje masive në aktivitetin e sontëm, gratë dëshmuan se janë forca e pamohueshme e Çairit.

Posted by Visar Ganiu on Saturday, September 25, 2021

Related posts

Analizë: Sa rrezikohemi nga masa të reja pas paraqitjes së llojit Delta Covid ?

Z H

Angellovska-Bezhoska-Petrov: Strategjia e parë kombëtare për sektorin fintek deri në fund të vitit

D V

Dimitrov drejtuar Zaharievës: Nuk ka asnjë ankesë për diskriminim në bazë etnike bullgare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More