Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Për momentin nuk ka baza ligjore për gjykime online, thotë Joveski

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Kryeprokurori Ljubomir Joveski, në një intervistë për “TV24” ka thënë se me fillimin e pandemisë, Prokuroria punon me regjim pune të ndryshuar dhe prioritet ju ka dhënë lëndëve që kanë të bëjnë me respektimin e vendimeve të qeverisë dhe mbrojtjes shëndetësore.

Sipas tij, në këtë moment nuk ka baza ligjore që gjykimet të bëhen online.

“Për momentin nuk ke baza ligjore për gjykim online. Për vepra penale të profilit të lartë, nuk ka mundësi të gjykohen në atë mënyrë dhe është nevojshme të bëhen ndryshime në Kuvend. Por, unë nuk dua të flas për këtë pjesë”, tha Joveski.

Ai shtoi se nuk ka mundësi që prokurorit t’i imponohet të kyçet në internet nga shtëpia dhe kryetari i Penales nuk ka mundësi të mbajë rend.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Cipras: Është koha të bëjmë histori në Ballkan, në vend që të robërohemi në të

E.E.

Në qendrat e kovidit në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 43 pacientë

E.E.

Zaharieva: E ardhmja e RMV-së është në BE por ata nuk janë gati tani

Z H

Sa kanë ndihmuar hoxhallarët në parandalimin e terrorizmit dhe ngritjen e vetëdijes?

Z H

Bastisje në Hasanbeg, gjendet armë zjarri dhe heroinë, arrestohet një person

Z H

Kryetarja e Manastirit pozitive në Kovid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...