Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Për një ditë, 40 aksidente në trafik në Kosovë

Dhjetëra aksidente në trafik po vazhdojnë të shkaktohen në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë raportuar 40 aksidente në trafik.

23 aksidente kanë qenë me të lënduar ndërsa 17 me dëme materiale.

Gjatë kësaj kohe Policia e Kosovës ka shqiptuar 572 gjoba ndaj atyre që nuk kanë respektuar rregullat në trafik.

Ndërsa, janë shqiptuar edhe 619 gjoba për mosrespektim të Ligjit COVID-19.

Kujtojmë që vit pas viti në Kosovë shkaktohen qindra aksidente në Kosovë, shumë prej të cilave përfundojnë edhe me fatalitet.

Shkaktarët kryesorë për këto aksidente janë vlerësuar të jenë shpejtësia, mosrespektimi i rregullave në trafik, përdorimi i telefonit gjatë vozitjes e vozitja nën ndikimin e substancave narkotike.

Postime të ngjashme

8 viktima dhe 498 raste të reja në 24 orët e fundit në Kosovë

N E

Glauk Konjufca: Përpilimi i padisë për gjenocid kundër Serbisë do të merr kohë

N E

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...