Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Për një ditë sanksionohen 788 vozitës për tejkalim të shpejtësisë

Policia për një ditë ka sanksionuar 788 vozitës për vozitje të shpejtë në territorin e gjithë vendit.

Gjatë ditës së djeshme (30.05.2021) Ministria për Punë të Brendshme ka zhvilluar një aksion në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e makinave të cilat lëvizin me shpejtësi më të madhe se e lejuara, me çrrastë në gjithë territorin e vendit janë sanksionuar 788 vozitës, nga të cilët 111 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 km në orë më tepër nga e lejuara, ndërsa 21 automjete kanë lëvizur me shpejtësi madje mbi 70 km në orë mbi shpejtësinë e lejuar.

“Kontrollet e intensifikuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik t’i respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut dhe bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Greqi/ Tragjedi në familjen shqiptare, makina përplas për vdekje 5-vjeçaren (FOTO)

S.B.

Policia e Tiranës i vë prangat 7 personave dhe shpall në kërkim një tjetër, sekuestrohet edhe heroinë

S.B.

Aksident në Shkup, lëndohen dy persona

S.B.

Vrau 27-vjeçarin para të gjithë shokëve, vetëdorëzohet në polici Marius Dema dhe një nga të kërkuarit

S.B.

Tre persona janë arrestuar në Gostivar, policia iu gjeti heroin

S.B.

Dje në Shkup u regjistruan 122 shkelje në trafik

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...