Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Për një javë 341 raste aktive më shumë me Coronavirus në Kosovë

Shifra e rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë, gjatë javës së fundit ka shënuar një rritje prej mbi 300 persona, njofton Insajderi.

Një mijë e 572 është numri total i personave që po vazhdojnë të jenë të infektuar nga ky virus.

Me rastet aktive dhe me mbi 14 mijë të shëruar në Kosovë, që nga rastet e para me COVID-19 e deri më tani janë shënuar gjithsejt 16 mijë e 891 raste pozitive.

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të testuar për koronavirus janë 80 mijë e 58 persona.

IKSHPK njofton se janë gjithsejt 653 raste të vdekjes si pasojë e infektimit me COVID-19.

Postime të ngjashme

Fitoi betejën me komunizmin, por jo atë me kancerin/ Shuhet para kohe Agustin Miraka

T E

Buxhovi: LDK’në nuk e ka themeluar Ibrahim Rugova

T E

Mësohet nëse do të vendosen nesër masa të reja anti-Covid në Kosovë

T E

Ndëroi jetë Murat Jashari, vëllai i Komandant Kumanovës

T E

Hapen zyrat ndërlidhëse për bashkëpunim Kosovë-Israel

T E

Rritet numri i të infektuarve, 568 raste pozitive dhe katër të vdekur nga coronavirusi për 24 orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...