Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Për një javë regjistroi 1 milion raste, numri i të prekurve nga coronavirusi në SHBA u rrit në 11 milionë

SHBA-ja raportoi 133 mijë raste të reja nga coronavirusi të dielën, dita e 13-të radhazi që vendi regjistroi mbi 100 mijë të prekur.

Sipas CNN, përcjell Telegrafi, rreth 616 viktima u shënuan brenda 24 orëve të fundit si pasojë e COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të prekurve nga virusi vdekjeprurës në SHBA, vlerësohet të jetë rritur mbi 11 milionë, derisa deri më tani ndërruan jetë rreth 246 mijë persona, bazuar në të dhënat e Universitetit John Hopkins.

Vendi u përball së fundmi me rritje drastike të rasteve derisa vlerësohet që shifrat janë shumë më të larta se sa në valën e parë të pandemisë.

Për më shumë se një javë SHBA-ja regjistroi një milion të prekur nga sëmundja e COVID-19.

Lidhur me këtë rast, Michigan dhe Washington do të implementojnë masa kufizuese për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të virusit.

Postime të ngjashme

Tërmetet tronditin Greqinë, shemben shtëpi e shkolla

S.B.

Masa te reja në Greqi/ 18 zona të rrezikshmërisë së lartë në të gjithë vendin nga Covid-19

S.B.

Gjermania zgjat izolimin, por lehtëson disa masa

S.B.

Sulm në Suedi, dyshohet për terrorizëm

S.B.

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan anulon sesionet e së enjtes nën shqetësimet e sigurisë

S.B.

Cui Tiankai: Marrëdhëniet e qëndrueshme Kinë-ShBA përputhen me interesat e përbashkëta

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...