Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Për shkak se Mijallkov është me Covid-19, prolongohet seanca për “Target-Fortesa”

Shkup, 16 tetor, zhurnal.mk – Gjykimi për përgjimet e paligjshme “Target-Fortesa” u prolongua për më 3 nëntor, për shkak të mungesës së të akuzuarit Sasho Mijallkov i cili ka rezultuar pozitiv me coronavirus, transmeton Zhurnal.

Gjykata informoi se i akuzuari nga 10 deri më 15 ditë nuk do të mund të paraqitet në seancsë.

Në seancën para dy ditëve, e cila gjithashtu u prolongua, avokati i Sasho Mijallkov, Lupço Shvrgovski e lajmëroi Gjykatën se Mijallkov ka pasur simptoma të Covid-19 dhe do të testohet pasi që bashkëshortja e tij ka marrë test pozitiv.

Postime të ngjashme

ESHS: Të rrejshme janë informacionet lidhur me aplikacionin për vetë regjistrim nga diaspora

Z H

Kuvendi po shqyrton disa ligje, votimi është caktuar për më 9 mars

Z H

Afat edhe pesë vite për legalizim të ndërtimeve të egra

Z H

721 raste të reja me Covid, vdesin 9 pacientë

Z H

“Procedura për zgjedhje të kandidatëve për kryetarë të komunave niset nga anketa”

Z H

Besimi: Interesi për eurobondin 2,3 herë më i madh, që tregon se jemi tërheqës për investuesit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...