Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Për shkak të numrit 13 që ‘sjell fat të keq’, Apple ndoshta po lë jashtë iPhone 13

Në të vërtetë, më parë u supozua se Apple do të lëshonte iPhone 13 në vjeshtë. Por mund të jetë ndryshe.

Disa gjëra kanë dalë tashmë në lidhje me iPhone-in e ardhshëm. Pra, jo vetëm që më në fund duhet të ketë një vrimë më të vogël ose të paktën më të ngushtë, por gjithashtu të ketë një sensor të gjurmës së gishtit të fshehur nën ekran. Sipas burimeve të brendshme, ka të ngjarë që Apple të ofrojë iPhone me 1 terabajt memorie për herë të parë.

Jo iPhone 13

Por është e paqartë, megjithatë, nëse pajisja, e quajtur së fundmi iPhone 13 kudo, do të jetë ndonjëherë e disponueshme me këtë emër, transmeton Telegrafi.

Sepse, sipas rrjedhësit të Apple Jon Prosser, kompania dëshiron të bëjë atë me emrin iPhone 12s. Nga njëra anë, kjo ka të bëjë me faktin se iPhone i ardhshëm do të marrë vetëm disa përmirësime thelbësore pas ridizajnimit të madh vitin e kaluar.

Megjithatë, sipas Prosser, arsyeja e vërtetë është se Apple, nga ‘bestytni’ ose sepse shumë njerëz ende e lidhin numrin 13 me fat të keq, do të preferonin ta anashkalonin atë.

Sidoqoftë, kjo do të nënkuptojë gjithashtu se nuk do të ketë iPhone 13 edhe në vitin e ardhshëm. Shumë hotele ende nuk kanë një kat të 13-të deri më sot, dhe zakonisht nuk ka rresht 13 në aeroplanë.

Postime të ngjashme

NASA zgjedh SpaceX për mision në Evropë

D V

Revolucion në video-lojën Football Manager

D V

Trend i çuditshëm në Kinë dhe Japoni: Maska që mbrojnë lëkurën e fytyrës dhe kokës nga dielli

D V

Kamera nën ekran e Galaxy Z Fold 3 mund të zhgënjejë

D V

iPhone 13 mund të mbështesë teknologjinë e modernizuar të karikimit

D V

Google po bën një ndryshim të rëndësishëm në rezultatet e kërkimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...