Për shtatë ditë, 157 të vdekur nga coronavirusi dhe mbi 14 mijë të infektuar

Numri i viktimave dhe i të infektuarve nga coronavirusi javët e fundit ka shënuar rritje enorme, ndërkaq vetëm në shtatë ditët e fundit janë infektuar 14,015, ndërsa kanë vdekur 157 persona.

 

Në total numri i rasteve aktive është 24,939, ndërkaq nga fillimi i pandemisë janë shëruar 109.786, ndërsa kanë vdekur 2,387 persona.

Edhe Shërbimi Spitalor Klinik Universitar është i mbushur me pacientë. Në raportin e së enjtes bëhet e ditur se në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 1116 pacientë.

Prej tyre, 995 të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 935 me oksigjeno-terapi 37 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Ndërkaq, duke parë numrin e lartë të të infektuarve dhe viktimave janë paralajmëruar masa të reja.

Në kuadër të masave të reja që pritet të zgjasin nga 1 shtatori deri më 13 shtator është paraparë edhe rikthimi i orës policore dhe shkurtimi i orarit për gastronominë.

Më poshtë mund të shihni statistikat për shtatë ditë e kaluara:

26 gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 12.406 testime, 2.295 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Janë shënuar 18 raste të vdekjes.

25 gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 12.618 testime,  2.541 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Janë shënuar 14 raste të vdekjes.

24 gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 10.848 testime, 1.901 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Janë shënuar 13 raste të vdekjes.

23 gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 7.946 testime, 1.067 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Janë shënuar 17 raste të vdekjes.

22 gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 10.710 testime,  1.682 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Janë shënuar 11 raste të vdekjes.

21 gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 12.666 testime, 2.279 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Janë shënuar 8 raste të vdekjes.

20 gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 11.814 testime, 2.250 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Janë shënuar 4 raste të vdekjes.

Related posts

Shpërthen zjarri në Komunën e Prishtinës

N E

Situatë e qetë gjatë natës në veri

D V

Në Gjilan kapet sasi e konsiderueshme e duhanit dhe cigareve

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More