Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Për ta mbrojtur nënën e saj nga COVID-19, infermierja jetoi e mbyllur nëntë muaj

Sarah Link, me profesion infermiere, kishte jetuar nëntë muaj e izoluar për ta mbrojtur nënën e saj nga koronavirusit.

Së bashku me bashkëshortin e saj Garyn, infermierja “u nda” nga nëna e saj 84-vjeçare në Black Country derisa thotë se gjatë kësaj kohe ishte mërzitur shumë.

“Kam qarë shumë në karvan. Nëse nuk do e kisha bashkëshortin, s’do ia kisha dalë mbanë”, ka thënë Link.

Link ka potencuar se po të duhej do e bënte përsëri të njëjtën gjë, shkruan BBC.

“Do ta bëja çdo herë, do kisha bërë gjithçka për të mbrojtur nënën”, ka thënë ajo, e cila nuk e kishte përqafuar nënën e saj që nga muaji marsi.

“Ishte si të fitoja lotari, të zgjohesha në një shtrat të duhur. Ne jemi në gjendje të ngrohtë. Nuk do të isha më e lumtur nëse do të kisha fituar një milion funte”, pohoi Link.

Postime të ngjashme

8 arsyet pse një grua e fortë bën kaq shumë armiq

T E

Manovra me veturë që i kushtoi “shtrenjtë”, deshi të zbret me veturë nga shtylla – “airbagu” iu hap dhe e goditi në fytyrë e kapelën ia hodhi jashtë

S.B.

“Topi i zjarrtë” mbi Kanadanë, drita e pazakontë në qiell çuditi qytetarët – u konstatua se bëhet fjalë për meteor

S.B.

Dhitë e egra ia mësyjnë çatisë së një objekti në Uells

S.B.

Banorët e Buenos Aires mbetën të tronditur kur panë një “tornado që ngrihej drejt qiellit” – por në fakt ishte një tufë gjigante mushkonjash

S.B.

Një dasmë bamirësie për çiftin e pastrehë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...