Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Për të shpëtuar 10-vjeçarin, qeni ngordh në luftë me ujkun

Një ngjarje e pabesueshme është regjistruar në Rusi. Mediat e huaja shkruajnë se një qen i racës ‘Jack Russell’ ngordhi në luftë me një ujk, për të shpëtuar pronarin e tij 10-vjeçar.

Fëmija, i identifikuar si Yemelyan po luante “kukafshehthi” me motrën e tij në Republikën e Komit në veri të Rusisë.

Jack Russell dalloi rrezikun ekstrem që po i afrohej vogëlushit dhe vrapoi me shpejtësinë e erës për të sfiduar ujkun gjigant.

Kamerat e shtëpisë së familjes kanë kapur edhe momentin e sulmit. Në video dëgjohen edhe ulërimat e qenit pas sulmit nga ujku.

Postime të ngjashme

Për shtatzëni më të shëndetshme pini lëng karote

T E

​Kjo vitaminë është arma më e fortë në luftën kundër sëmundjeve të rënda

T E

Qeni i shpëton jetën pronarit pasi pësoi goditje në tru

S.B.

Regjistroi një video të drejtpërdrejtë: Një aksidentit që përjetoi, bëhet hit në internet

S.B.

Ky qytet i ‘mërzitur’ në Rusi është i shkretë, temperaturat arrijnë deri në -50 gradë

S.B.

Çfarë fati – BMW mezi shmangu përplasjen me një tufë drerësh

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...