Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Për tre ditë, sanksionohen 1.436 vozitës

Në datat 5, 6 dhe 7 janar njësitë organizative për kontrollë dhe regullim të trafikut pranë MPB-së në teritorin e gjithë vendit kanë sanksionuar gjithsej 1.436 vozitës, të cilët nuk i kanë respektuar rregullat e trafikut dhe rregulloret. 237 sanksione janë shqiptaur për  ngasje me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, 87 për automjete të paregjisturara, 192 sanksione për drejtimin e automjetit pa patent shoferë, 50 për drejtimin e atuomjetit nën ndikim të alkoolit, 178 për tejkalim të parregullt, njoftoi MPB.

Postime të ngjashme

Lezhë/ Shiste kanabis, në pranga 25-vjeçari

D V

Arrestohet ish-juristi i Hipotekës në Lushnje, falsifikoi dokumente dhe regjistronte prona në emër të disa personave (EMRI)

D V

Në Shkup janë shqiptuar 184 sanksione, 39 për ngasje të shpejtë

Z H

Pas mosmarrveshjes me gruan kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, pas 10 vitesh arrestohet në Prizren shqiptari më i kërkuar në Austri

D V

Shtetasi i Kosovës rrahet brutalisht në një hotel në Shëngjin

D V

Lipjan: Gjendet një 37 vjeçare e vdekur, policia po heton rastin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...