Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Për tre muaj janë gjobitur mbi 43 mijë vozitës

Shkup, 11 dhjetor, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski gjatë ditës së djeshme në emisionin ‘Click Plus’ tha se secili vozitës që ka ndarë para për gabimin në komunikacion, radhën e ardhshme do të jetë më i kujdesshëm dhe do të respektojë rregullat.

“Në muajt e fundit, përmes kontrolleve efikase dhe masive në komunikacion, janë gjobitur 43.170 vozitës për kundërvajtje”, thotë Spasovski.

Sipas tij, kjo përveç që ndikon në parandalimin e aksidenteve, kjo ndikon edhe në vetëdijen publike.

“Nëse qytetarët shohin se nuk bëhen kontrolle atëherë bie respektimi i rregullave nga të gjithë pjesëmarrësit e komunikacionit”, tha Spasovski.

Postime të ngjashme

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

Ambasadori i Kosovës në Shkup i dorëzoi mirënjohje drejtorit të AZGJ-së, Ylber Sela

T E

Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë

T E

Rruga drejt, debat për proceset gjyqësore në vend

Bexhet Musliu

Siljanovska Davkova: VMRO ka legjitimitet të plotë për të mbledhur nënshkrime kundër ligjit për regjistrim

T E

Vazhdojnë bisedimet mes historianëve nga Maqedonia dhe Bullgaria

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...