Për vozitje të shpejtë 661 sanksione në territorin e gjithë vendit

Shkup, 29 shtator – Gjatë ditës së djeshme në suaza të kontrollit aksionar  të përforcuar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionim të automjeteve të cilat qarkullojnë me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, janë sanksionuar 661 shoferë.

 

“Prej tyre, 50 automjete kanë qarkulluar me shpejtësi mbi 50  kilometra në orë  më shumë se e lejuara, ndërsa 12 automjete  kanë qarkulluar madje mbi 70 kilometra në orë  më shumë se shpejtësia e lejuar. Megjithatë, 278 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë  në vend të populluar, ndërsa 383 jashtë vendit të populluar”, kumtuan sot nga MPB.

Related posts

Arrestohen 15 emigrantë nga Kuba në Gjevgjeli

D V

Po peshkonte në lumë/ 55-vjeçari ndërron jetë pasi prek telat elektrikë

D V

Incident i armatosur në Shkup, një person i vrarë dhe një i plagosur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More