Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Përballje të “zjarrta” në çerekfinale të Ligës Evropa

Pas sfidave të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, sot do të zhvillohen sfida interesante në çerekfinalet e Ligës Evropa. Ndeshja kryesore pritet të jetë ajo mes Ajaksit dhe Romës, ndërsa sfidë tjeter interesante është edhe ajo mes Granada dhe Man. Junajted.

Ndërkohë Arsenali do të nikoqir i Sllavia Pragës në stadiumin “Emirates”, ku edhe është favorit për të kaluar tutje. Ndërsa ekip tjetër spanjoll në çerekfinale të Ligës së Evropës, Viljarreali, do të udhëtojë për në Kroaci që të përballet me Dinamo Zagrebin e Arijan Ademit.

Të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtin orar, nga ora 21:00.

Liga Evropa – Çerekfinale

Ajaks – AS Roma

Granada – Man. Junajted

Arsenali – Slavia Pragë

Dinamo Z.- Viljareal

Postime të ngjashme

Super Liga paralajmëron UEFA-n: Nëse merr vendime ekstreme…

Z H

Gjykimi për “Lidhjen ndërkombëtare” vazhdon më 19 maj

Z H

Unai Emery flet për Xhakën: Ka vlerësim të madh për mesfushorin shqiptar

Z H

Busquets nuk ofron garanci

Z H

Conte ka një kusht për Interin

Z H

Ballkani s’ka vend për gabime, po e ndjek titullin dhe Evropën

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...