Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Përbërësi sekret i qofteve të grira me cilësi të lartë

Pureja e patateve është një pjatë ideale me qofte që të gjithëve u pëlqen ta hanë

Përbërësit:

– 500 g mish të bluar;
– 1 qepë;
– 2 thelpinj hudhre;
– pak tul buke;
– 1 vezë;
– pak spec të kuq të bluar jo djegës;
– piper të bluar;
– pak thërrmija buke.

Përgatitja:

Bukën zhyteni në qumësht dhe lëreni pak të qëndrojë, pastaj kullojeni dhe vendoseni në mish, shtoni qepën e grirë imët, vezët, specin, piperin, thërrmijat e bukës dhe bashkoni mirë.

Duart lyeni me pak vaj dhe bëni toptha, shtypni pak me duar dhe radhisni në tepsi të cilën më parë e keni mbështjellë me letër për pjekje.

Lyeni pak me vaj dhe piqni në 200 gradë Celsius rreth 45 minuta.

Ju bëfshin mirë!

Postime të ngjashme

Hasude e pjekur, ëmbëlsira tradicionale që u pëlqen të gjithëve

D V

Byrek me patatet e reja të verës

D V

Makarona Penne me salsiçe të freskët dhe rukola

D V

Role me mollë dhe kanellë

D V

Tartë me pjeshka dhe boronica

D V

Niseni javën me të ëmbla, kek me kafe dhe arra

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...