Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Perëndimi i Indisë goditet nga cikloni Tauktae

Shteti perëndimor i Indisë, Gujarat, pritet të goditet nga cikloni Tauktae, që raportohet se është stuhia më e fuqishme që e ka goditur rajonin që nga viti 1998.

Së paku gjashtë persona kanë vdekur e mijëra janë evakuuar në dy ditët e fundit pas reshjeve të shumta të shiut të përcjella nga stuhia.

Departamenti meteorologjik ka njoftuar se stuhia po intensifikohet për në “stuhi ekstreme ciklonike”.

Cikloni vjen në kohën kur India është goditur nga vala e dytë e pandemisë COVID-19 që ka stërngarkuar sistemin shëndetësorë.

Stuhia pritet të prej Gujaratin të hënën mbrëma me shpejtësi deri 160 kilometra në orë. Si Gujarati ashtu edhe Maharashtra janë në nivelin më të lartë të alarmit.

Postime të ngjashme

Gjermania tërheq një togë nga misioni i NATO-s në Lituani

Dafina Vidishiqi

Dhjetëra policë gjermanë plagosen pas një beteje të ashpër me disa qytetarë

Dafina Vidishiqi

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Dafina Vidishiqi

Putin dakordohet me Biden për rifillimin e bisedimeve mbi kontrollin e armëve

Dafina Vidishiqi

Biden flet pas takimit me Putinin: Unë bëra atë që erdha të bëj

Dafina Vidishiqi

Borrell: Qeveria ruse dëshiron të destabilizojë Bashkimin Evropian dhe anëtarët e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...