Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Perez: I pamundur transferimi i Mbappes e Haalandit pa Superligën Evropiane

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se transferimi i Kylian Mbappes dhe Erling Haalandit do të jetë i pamundur për secilin klub pa Superligën Evropiane.

Real Madridi është përmendur si kandidat për transferimin e yllit të PSG-së, Mbappe dhe atij të Dortmundit, Haaland.

“Në përgjithësi, nuk do të ketë transferime të mëdha këtë verë. Kur paratë nuk rrjedhin nga klubet e pasura te të varfrat, atëherë të gjithë vuajnë. Është e pamundur të bëhen transferime të Mbappes apo Haalandit, në përgjithësi, jo vetëm për Real Madridin, pa Superligën Evropiane.

Nëse nuk e transferojmë Mbappen këtë verë, nuk besoj se ndonjë tifoz do ta qëllojë veten në kokë. Ata e dinë se po e bëjmë më të mirën, dhe nëse gjërat nuk ndodhin, atëherë pasi janë të pamundura”, ka thënë Perez për “El Larguero”.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...