Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Perez nuk po angazhohet që ta ndalojë largimin e Ramosit

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është i hapur që ta lejojë largimin e Sergio Ramosit në vitin 2021 – raporton El Chiringuito TV.

Qendërmbrojtësi spanjoll do të mbetet pa kontratë në fund të sezonit aktual, mirëpo Los Blancos nuk duan t’ia vazhdojnë për më shumë se një vit.

Vet futbollisti kërkon kontratë dyvjeçare, në mënyrë që të pensionohet te Reali në vitin 2023.

Në ndërkohë klubet të shumta kanë shprehur interesim për shërbimet e Ramosit, ndërsa Perez nuk është duke u angazhuar që ta pengojë largimin e 34-vjeçarit.

Paris Saint-Germaini tashmë është duke përgatitur një mega-ofertë, ndërsa edhe Juventusi është ndër klubet e interesuara për mbrojtësin e Los Blancos.

Postime të ngjashme

Calhanoglu flet fjalët e para si interist

Zekirija Haxhiu

Interi dëshiron transferimin e Jordi Albas

Zekirija Haxhiu

Ende nuk ka marrëveshjes mes Messit dhe Barcelonës

Zekirija Haxhiu

Sergio Busquets i gatshëm ndaj Sllovakisë

Zekirija Haxhiu

Trajneri Daniel Farke me fjalë të mëdha për Milot Rashicën

Zekirija Haxhiu

Goditje magjike dhe klas i treguar tek goli ndaj Skocisë, vitet janë vetëm numra për Modricin

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...