Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Përfaqësues qeveritar vendosën lule në varrin e Goce Dellçevit

Shkup, 4 shkurt –  Zëvendësministri i Vetëqeverisjes Lokale, Zoran Dimitrovski në emër të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot vendosi lule në varrin e Goce Dellçevit në Kishën Sveti Spas, me rastin e 149 vjetorit të lindjes së tij.

“Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut me këtë akt iu bashkua ngjarjeve që nderojnë veprën e revolucionarit të madh Goce Dellçev për kontributin e tij historik në krijimin e shtetësisë maqedonase”, njoftoi pres shërbimi qeveritar. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

QMK: Zjarre në tërë vendin, gjendja më kritike në Koçan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...