Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Performarcë “Vend për mbështetje – korrupsioni në vendin e punës tek gratë”

Shkup, 19 maj – Zhurnal.mk – Një performancë me titull “Vendi për mbështetje – korrupsioni në vendin e punës tek gratë” do të mbahet sot në Shkup, duke u përqendruar në luftën kundër dhunës të përjetuar nga gratë në vendet e tyre të punës.

Performanca bazohet në dëshmitë e rreth 500 grave, të cilat i kanë ndarë përvojat e tyre nga vendet e tyre të punës, në një sondazh të kryer në mars dhe prill të këtij viti, përmes hulumtimeve në internet, sondazheve dhe intervistave.

Ai i dedikohet të gjitha grave të guximshme që përmes dëshmive të tyre krijojnë një hapësirë ​​mbështetjeje për të gjitha ato që përballen me dhunë të çdo lloji.

Në këtë projekt punohet që nga fundi i vitit 2020, ndërsa i paraprijnë edhe përvojat e studenteve, të cilat janë ngacmuar seksualisht nga profesorët në fakultetet e tyre.

Postime të ngjashme

Vullnet Ameti takohet me akademikun Marenglen Verli nga Shqipëria

Zekirija Haxhiu

Alternativa-ASH: Edhe një dështim tjetër në procesin integrues

Zekirija Haxhiu

Filipçe: Nxënësit në shtator mund të kthehen në shkolla

Zekirija Haxhiu

Dy ditët e ardhshme i mbarë vendi në fazën e portokalltë

Zekirija Haxhiu

Gjenerali Uollters: Kontributi i Maqedonisë së Veriut në NATO me rëndësi vitale

Zekirija Haxhiu

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...