Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Përfshihet nga flakët dhe përplaset në tokë, Armenia publikon pamjet e rrëzimit të dronit azer (Video)

Zëdhënësja e Ministrisë armene të Mbrojtjes, Shushan Stepanyan, ka njoftuar se forcat kundër ajrore në Karabak kanë rrëzuar dronin pa pilot të tipit An-2 të ushtrisë azere.

“Mbrojtja kundërajrore e ushtrisë armene kanë rrëzuar droni pa pilot An-2 të, në lindje në vendit”, ka shkruar ajo në Facebook.

Në video shihet se si droni përfshihet nga zjarri dhe bie me shpejtësi të madhe në tokë. Në momentin që ka kontakt me tokën shihet një shpërthim tejet i fuqishëm, ku menjëherë krijohet një re e madhe tymi.

Postime të ngjashme

Një i vdekur në protestat në Senegal kundër arrestimit të liderit opozitar

T E

A janë prekur më fort nga koronavirusi emigrantët në Gjermani?

T E

Moldavia bëhet vendi i parë evropian që merr vaksinat Covid-19 sipas skemës COVAX

T E

Presidenti i Brazilit: Boll u qatë për koronavirusin

T E

Ischinger i reagon Grenellit: Mandati juaj ka skaduar

T E

Rritja e rasteve mund ta ngufasë shëndetësinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...