Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Përfundimisht aktorja Tanya Roberts konfirmohet e vdekur

Aktorja e filmave “James Bond”, Tanya Roberts dhe agjenti i saj u fotografuan së bashku të martën – vetëm 24 orë pasi ata bënë një deklaratë të parakohshme se ajo kishte vdekur kur ishte ende në ICU (trajtim intensiv).

Ish-ylli i “Charlie’s Angels” vdiq të hënën në moshën 65 vjeçare, dhe kjo u konfirmua të martën nga partneri i saj Lance O’Brien, shkruan DailyMail.

Ai kishte qenë më parë në qendër të një lëmshi për vdekjen e saj pasi agjenti i saj Mike Pingel informoi mediat se ajo kishte vdekur në Spitalin Cedars-Sinai në Los Angeles të dielën.

Të dy burrat u fotografuan të martën pasi u konfirmua lajmi për vdekjen e saj.

Por në një intervistë emocionale pasditen e ardhshme O’Brien shpërtheu në lot ndërsa mori një telefonatë nga spitali.

“Tani, ti po më thua se ajo është gjallë?” Tha O’Brien, dhe fytyra e tij ishte shqyer nga ankthi.

Duke qarë, ai i tha Inside Edition: “Spitali po më thotë se ajo është gjallë. Ata po më thërrasin nga ekipi i ICU”.

Roberts kishte vuajtur nga një sëmundje e paspecifikuar e cila shkaktoi dështimin e mëlçisë dhe veshkave.

Roberts, e cila e kishte kaluar ditën duke shëtitur qentë e saj, u ankua se nuk ndihej mirë në prag të Krishtlindjes humbi ndjenjat natën gjatë rrugës për në tualet.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital, ku bëri një test negativ për coronavirus dhe u vendos në një ventilator para se gjendja e saj të përkeqësohej me shpejtësi.

O’Brien, i cili u fotografua të martën duke përdorur ndihmën e një shkopi në këmbë, tha se ai shkoi në spital të sielën pasi mjekët thanë se aktorja po venitej shpejt dhe se ajo do të vdiste, raportoi TMZ. Ai tha se ajo hapi sytë dhe u përpoq ta kapte, por që sytë e saj u mbyllën përsëri dhe ajo ‘u venit’.

Pasi tha ato që ai besonte se ishin fjalët e tij të fundit për të, ai mbeti i shkatërruar dhe doli nga spitali pa folur me stafin mjekësor.

Në të njëjtën ditë, ai u duk se pohoi se kishte parë “momentet e fundit” të Roberts dhe orë më vonë lajmet për ‘vdekjen’ e saj po raportoheshin në të gjithë botën.

Që atëherë ai është përpjekur të shpjegojë konfuzionin rreth asaj se si ka ardhur njoftimi për vdekjen dhe thotë se ai ‘nuk e di’ se kush duhet të fajësojë për lëmshin e bërë. Spitali ka refuzuar të komentojë rastin për shkak të konfidencialitetit të pacientit.

“Unë kthehem dhe ajo është plotësisht e ftohtë”, tha ai për The Sun në një përshkrim të vizitës së tij hidhëruese në shtratin e saj. ‘Mendova se kjo ishte ajo, ajo nuk do të shërohej.

‘Kështu që kur zbrita në ashensor isha i dëshpëruar, isha i humbur, isha plotësisht i zhbllokuar. Askush nuk ishte atje për të më drejtuar. Unë e thirra publicistin e saj Mike Pingel dhe thashë që sapo i thashë lamtumirë Tanyas”, tha ai. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Brenda super shtëpisë së aktores së njohur amerikane

T E

Dhurata Dora shijon pushimet në Maldive, merr vëmendje me një fotografi të publikuar pa makijazh

S.B.

Pse është e rëndësishme të mos humbasësh Trajtimin Klasik Kozmetik??!!

S.B.

Zack Snyder po punon rreth filmit të ri “King Arthur”

S.B.

Jolie shet pikturën e Churchillit për shtatë milionë funte

S.B.

Aktorja, Erica Watson vdes pas infektimit me COVID-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...